Międzynarodowy Konkurs Barmański Barmatic Cup na Targach EuroGastro i WorldHotel

Konkurs Barmatic Cup 2019 łączy kreatywność barmanów z umiejętnością zastosowania najnowszych urządzeń i technologii stosowanych we współczesnych barach. Premiuje jakość i profesjonalizm serwisu barowego zaprezentowanego przez uczestników, nie zapominając o pomysłowości i kreatywnym podejściu do sztuki barmańskiej. Postawione przez uczestnikami zadania będą wykonywane w duecie, co wymusza dobrą organizację pracy zespołu. Konkurs odbywa się w formule międzynarodowych 2-osobowych zespołów barmańskich, które podczas 10-minutowego występu mają wykonać określone zadanie polegające na perfekcyjnym przygotowaniu zamówienia dla 6 osób według ustalonej wcześniej specyfikacji. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji w pełni zaopatrzony bar oraz pełen asortyment szkła. Jury degustacyjne, składające się z 6 członków, będzie oceniało wygląd, smak, aromat, idealne rozlanie, czystość pracy oraz komunikację zespołu w języku angielskim. Ocenie będzie też podlegać wykorzystanie urządzeń mających zastosowanie w codziennej pracy w profesjonalnie wyposażonym barze. W Jury zasiądzie m.in. Tomek Małek- wielokrotny Mistrz Świata Barmanów w kategorii flair. Konkurs zaplanowano na 27 marca, w pierwszym dniu Targów EuroGastro i WorldHotel.

Organizatorzy konkursu

Organizatorami Konkursu Barmatic Cup 2019 są Fine Dine i Stowarzyszenie Polskich Barmanów. Fine Dine jest częścią międzynarodowej grupy, której celem i misją jest produkcja i sprzedaż poprzez sieć dystrybutorów najwyższej jakości rozwiązań dla branży gastronomicznej. Zaufało mu wielu właścicieli hoteli, barów i restauracji na całym świecie, wysoko ceniony zarówno przez dystrybutorów, jak i końcowych odbiorców. Zobowiązanie Fine Dine to dostępność towarów bezpośrednioi niezwłocznie z naszego centralnego magazynu w Polsce oraz z magazynów pomocniczych naszych Partnerów na terenie całego kraju.

Stowarzyszenie Polskich Barmanów jest pozarządową organizacją prowadzoną od 1990 roku przez barmanów dla barmanów. Integruje środowisko w Polsce, podnosi kwalifikacje i kreatywność barmanów oraz promuje najwyższe standardy pracy w tym zawodzie. Jest jedynym reprezentantem Polski w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Barmanów (International Bartenders Association).

Kontakt:

Justyna Wąsik, Manager ds. Marketingu Fine Dine

Justyna.wasik@finedine.pl tel.: + 48 537 178 827