TARGI GASTROEXPO 2013

W dniach 22 – 24 maja 2013 r. odbyły się w Gdańsku :

Targi w formie zintegrowanego projektu branżowego:
15. Targi Piekarstwa, Cukiernictwa i Lodziarstwa BALTPIEK
17. Targi Wyposażenia i Zaopatrzenia Gastronomii, Hoteli i Sklepów GASTROEXPO
16. Targi Mleczarstwa MLECZNA REWIA
12. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa i Produktów Rybnych POLFISH

Honorowy Patronat nad imprezami sprawowali: Minister Gospodarki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Targi odbyły się w AmberExpo – jednym z najnowocześniejszych centrów wystawienniczo-kongresowych w Europie. Obiekt dzięki dogodnej lokalizacji w prestiżowym sąsiedztwie stadionu PGE Arena Gdańsk oraz wysokiej funkcjonalności stwarza doskonałe warunki dla organizacji wydarzeń targowych i konferencyjnych.

Jedyna w Polsce Północnej impreza dedykowana branży spożywczej, gastronomicznej i hotelarskiej odbędzie się pod hasłem Zdrowo! czyli jak? – Tajniki zdrowego biznesu.

W programie można było odnaleźć:
• Indywidualne bezpłatne porady dietetyków
• Fast food albo zdrowie – wybór należy do Ciebie!
• III Konkurs „Kuźnia Słodkich Talentów” pt. „Majówka”
• I Ogólnopolska Olimpiada Dekoracji z Warzyw i Owoców
• II Ogólnopolska Sztafeta Kulinarna Młodych Kucharzy
• Konferencja „Wartość odżywcza ryb”
• Pokazy na żywo:
- sztuki piekarniczej Irlandczyków i Węgrów
- gotowania Drużyny Olimpijskiej Stowarzyszenia Kucharzy Polskich
- trików barmańskich
- mistrzowskiej sztuki cukiernictwa
- gotowania dietetycznego „Zdrowo = smacznie, szybko i tanio
- mistrzów Polski w Latte Art – sztuce malowania na powierzchni kawy

Jak zwykle Stowarzyszenie Kucharzy Polskich brało czynny udział w wydarzeniu

Laureaci II Ogólnopolskiej Sztafety Kulinarnej Młodych Kucharzy

I miejsce – drużyna ze Sports Hospitality w Gdańsku

II miejsce - drużyna z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku

III miejsce – drużyna z Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni

Laureaci I Ogólnopolskiej Olimpiady Dekoracji z Warzyw i Owoców

I miejsce – Paweł Sztenderski

II miejsce – Wiesław Miotk

III miejsce – Piotr Prokopiuk

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !