Belfood – coś więcej niż soki

Belfood to producent 100% soków, nektarów i napojów dedykowanych dla kanału HORECA pod marką PURENA. Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o produktach firmy, zasięgneliśmy języka u Prezeza Zarządu firmy BELFOOD Sp. z o.o. Pana Grzegorz Frącka.

Czym wyróżniają się Wasze produkty na tle konkurencji? 

BELFOOD Sp. z o.o. jest polską, rodzinną Firmą oferującą Systemowe Rozwiązania Napojów zimnych  (soki 100 %, nektary, napoje owocowe, napoje gazowane) dla HORECA  pod marką PURENA. PURENA to innowacyjne rozwiązanie soków i napojów w postaci zagęszczonej do bezpośredniego roztworzenia wodą. Koncentraty naturalnych soków powstają poprzez wyciśnięcie  owoców i odparowanie wody dla wygody i trwałości. To nowoczesna technologia, dzięki której produkt zachowuje smak, witaminy, błonnik oraz inne drogocenne dla naszego zdrowia składniki. Sekretem PURENY jest zastosowanie tych samych surowców: koncentratów soków, jakich używa nowoczesny przemysł sokowniczy  bezpośrednio w HORECA z pominięciem długiego łańcucha w standardowej drodze.  Przygotowanie gotowego soku z koncentratu  to tylko odtworzenie wodą w odpowiedniej proporcji. Proporcja odpowiednia oznacza, iż do koncentratu dodajemy dokładnie tyle wody, ile pierwotnie z soku świeżego odparowano. Do produktów nie można dodać żadnego cukru ani innych dodatków, tylko wtedy możemy mówić, iż sok jest 100 %. Dzięki stosowaniu soków w formie zagęszczonej redukujemy olbrzymie ilości opakowań, masy transportowej , przestrzeni magazynowej oszczędzając tym samym pieniądze i środowisko. PURENA to profesjonalna oferta systemowa która daje użytkownikowi wiele benefitów i jest rozwiązaniem znacznie bardziej korzystnym a niżeli używanie produktów w klasycznym, konsumenckim opakowaniu : karton lub butelka 1 l.

Co macie do zaoferowania swoim klientom oprócz produktu jakim jest koncentrat?

Ponieważ produkty PURENA oferowane są w wersji zagęszczonej, niezdatnej do bezpośredniej konsumpcji wymagają one przed podaniem operacji przygotowania (odtworzenia) wodą do formy gotowej do spożycia. Przygotowanie to może odbywać się w technice PREMIX lub POSTMIX z użyciem adekwatnych urządzeń i sprzętu.

ROZWIĄZANIEM SYSTEMOWM PURENA nazywany jest kompleksowy PAKIET na który składają się:

a)      SZKOLENIE i TRANSFER KNOW HOW

b)      WSPARCIE SPRZĘTOWE: URZĄDZENIA

c)      PRODUKTY: SOKI 100 %, NAPOJE OWOCOWE, NAPOJE GAZOWANE

W bardzo ciekawy sposób prezentujecie możliwości wykorzystania waszych produktów, skąd ten pomysł i jak się sprawdza w rzeczywistości? Czy Wasi klienci z tego korzystają?

To rynek: użytkownicy, kreatorzy, ambitni kucharze poszukujący nowych wrażeń sensorycznych sami odkrywają fantastyczne receptury i przepisy  alternatywnego zastosowania naszych naturalnych, zagęszczonych soków. Inną gałęzią jest cukiernictwo, które od lat również używa podobnych komponentów owocowych. Nigdy jednak w formie czystej jako 100 %. W naszych produktach – zagęszczonych sokach –  nie znajdziemy bowiem dodanej pektyny, cukru, stabilizatorów, kawasu cytrynowego, aromatów, barwników,  konserwantów bo nie ma takiej potrzeby. Natura jest najdoskonalsza i to klienci odkrywają nam jej sekrety.

Prowadzicie Akademię Purena. Na czym polega to przedsięwzięcie?

Akademia PURENA jest efektem naszych doświadczeń słabej rozpoznawalności kategorii , klas produktów wśród decydentów branży HORECA. Brak orientacji w branży: co jest 100 % sokiem, co to jest nektar owocowy a czym napój zainspirowała nas do prac podnoszenia świadomości wśród profesjonalistów i decydentów. Nasze działanie cechuje transparentność i autentyczność: zawsze nazywamy rzeczy po imieniu, nie stosujemy zabiegów marketingowych ani chwytów ,,czarne, ale białe”, dlatego dużo pracy wkładamy w podnoszenie świadomości i wiedzy oraz wyłuszczanie czym jest sok, a co sokiem nie jest. Są to szkolenia, ulotki branżowe, filmy edukacyjne. Nasza Firma jest również aktywnym członkiem Krajowej Unii Producentów Soków.

 Zapraszamy na http://purena.pl/