„Kucharz Doskonały” – kulinarna rywalizacja razy dziesięć

Już 19 maja w kulinarne szranki X edycji konkursu „Kucharz Doskonały” stanie ze sobą dwanaście 2-osobowych drużyn wyłonionych spośród warszawskich placówek rehabilitacyjnych i edukacyjnych dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Schowek01

„Kucharz Doskonały” pierwszy raz pojawił się na mapie kulinarnych wydarzeń Warszawy 10 lat temu, by teraz funkcjonować jako jedno z najbardziej rozpoznawalnych przedsięwzięć Stowarzyszenia Otwarte Drzwi – organizacji pozarządowej, która od 20 lat skupia swoje działania na wsparciu osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną stanowią ponad 12% ludności Polski – to właśnie wyrównywanie ich szans rozwojowych stanowi główny cel konkursu, dążąc do nadania nowej wartości pracy rehabilitacyjno-terapeutycznej z dorosłymi ludźmi.

Konkurs odbędzie się w Centrum Techniki Kulinarnej DORAM, które oferuje ponad 700m2 pomieszczeń uzbrojonych we wszelkie niezbędne urządzenia w technologii kuchni i technik kulinarnych.

Tegoroczną, jubileuszową edycję po raz drugi poprowadzi Paweł Loroch, dziennikarz radiowy znany między z innymi z Jemradio.pl oraz programu „Gastrofaza” w stacji Antyradio. W składzie Jury znajdą się przedstawiciele Urzędu Miasta st. Warszawy, Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni oraz gościa specjalnego w osobie Pawła Stasiaka, członka zespołu Papa D.

Poza degustacją potraw wykonanych przez uczestników konkursu, odbędzie się również pokaz sztuki barmańskiej zorganizowany przez MONIN Polska. Dodatkową atrakcją będzie warsztat żywieniowy przygotowany przez Slow Food Warszawa. Catering na całe wydarzenie zapewni „Kuchnia Czerwony Rower” – przedsiębiorstwo społeczne prowadzone przez Stowarzyszenie Otwarte Drzwi.

Data: 19 maja 2016, godz. 10:00-13:00
Miejsce: Centrum Techniki Kulinarnej DORAM przy ul. Racjonalizacji 5 w Warszawie

Akredytacja dla dziennikarzy (RSVP do 16.05.2016) i kontakt dla mediów:
Piotr Sym: tel.: 22 670-21-23, tel./fax: 22 619-07-04, p.sym@otwartedrzwi.pl

Kontakt dla sponsorów:
Bartosz Król: 509 492 872, tel.: 22 670-21-23, b.krol@otwartedrzwi.pl