Mistrzostwa Młodych Kelnerów ZSP nr 3 w Siedlcach

9 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach odbędzie się kolejna edycja Mistrzostw Młodych Kelnerów 2019. Na chwilę obecną Patronat Honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa  Mazowieckiego oraz  Prezydent Miasta Siedlce.

W rozgrywkach wezmą udział uczniowie szkół gastronomicznych z całej Polski. Organizatorzy Konkursu, czyli Stowarzyszenie Kelnerów Polskich oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach, promują zawód kelnera i zachęcają młode osoby do doskonalenia swoich umiejętności. Z każdym rokiem powiększa się liczba uczestników. Wzrasta także wartość nagród, a cała impreza zyskuje charakter ogólnopolski i coraz większą popularność wśród restauratorów i lokalnych przedsiębiorców. Jest to świetna okazja, aby znaleźć odpowiednich kandydatów do pracy i nawiązać kontakty ze specjalistami w dziedzinie gastronomii.

Przedsięwzięcie gromadzące uczniów z różnych szkół, umożliwi im zapoznanie się z technikami pracy i umiejętnościami rówieśników z regionu, a nawet całego kraju. Jednocześnie będzie to dobra okazja do promowania młodych talentów oraz popularyzacji zawodu, który bez wątpienia daje ogromne możliwości absolwentom branży gastronomicznej. Dodatkowo uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się z najnowszymi technikami i technologiami czy zobaczyć pokaz barmański i kelnerski.  Konkurs również zachęca uczniów do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, pomaga w  integracji środowiska oraz umożliwia rozwijanie pasji i zainteresowań.