Carvingowa Olimpiada Graffiti 2018

Dwie „siódemki” zawarte w lipcowej dacie, stały się szczęśliwą wróżbą dla tegorocznych zwycięzców Carvingowej Olimpiady Graffiti.

492A7902

7 lipca 2018, w Centrum Sportu i Rekreacji Zielona Brama w Przywidzu, odbył się konkurs carvingowy będący atrakcją dla XV jubileuszowej edycji Dorszowych Żniw.

492A8036

Olimpiada podzielona była na dwie konkurencje. W pierwszej uczestnicy mieli godzinę na wyeksponowanie przywiezionych rzeźb owocowych. W drugiej zaś konkurencji zmagania w tajskiej sztuce rzeźbienia rozgrywały się w kategorii live. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie swoich umiejętności przed widzami obserwującymi rywalizację przez pełne dwie godziny.

492A7909

Tematem konkursu były oczywiście „Dorszowe żniwa”. Obowiązkowe do zastosowania w pracach było wykonanie rzeźbionego graffiti z logo tego właśnie wydarzenia. Wszyscy uczestnicy sprawdzili się znakomicie w roli zawodników. Ambitne podejście do każdego zadania zyskało swoje odzwierciedlenie w wykonanych przez niech rzeźbach. Prace konkursowe oceniali jury w składzie: Rafał Nowakowski, Krzysztof Wierzba, Grzegorz Gniech oraz sekretarz konkursu Sylwia Kruszyńska.

492A7913

Kolejną „siódemką” obecną w tym wydarzeniu była liczba startujących w Olimpiadzie. Spośród nich na podium stanęli: z I miejscem – Jordan Bach, z II – Adrian Jaworski, z III – Klaudia Lange. Wyróżnienia otrzymali natomiast: Andżelika Gołębiewska, Dorota Zwolińska, Elżbieta Bugaj oraz Paweł Libront. Gratulujemy wszystkim serdecznie!

492A8279

Organizatorami konkursu byli Krzysztof Wierzba i Grzegorz Gniech, którzy duży ukłon robią w stronę sponsorów. W szczególności podziękowania należą się: producentowi profesjonalnych noży do carvingu WILD BEAR KNIVES, Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, Wierzba Culinary Team, hotelowi „OLIMP BUSINES & SPA” oraz hotelowi „TRZY WYSPY”. Podziękowania płyną również do Stowarzyszeń, które konkurs objęły swym patronatem tj. CARVING TEAM POLAND oraz STOWARZYSZENIA KUCHARZY POLSKICH, a także patronów medialnych Papaja.pl  i Gastronom Wybrzeża.

Grzegorz Gniech w imieniu uczestników oraz swoim własnym dziękuje za możliwości oraz przychylność w zorganizowaniu „Carvingowej Olimpiady Graffiti 2018”, Krzysztofowi Robertowi Szulborskiemu, Tomaszowi Szydzikowskiemu oraz Andrzejowi Ławniczak, zwracając jednoczesną uwagę na duży wkład włożony ze strony tych właśnie osób.

492A8003

Należy pamiętać, iż ogromną rolę odegrał  również niezastąpiony fotograf Robert Jop „PAN ROBERT”, który uwiecznił całe wydarzenie w świetnych kadrach – DZIĘKUJEMY!