Kucharz Doskonały 2015

Kucharz Doskonały 2015 - infografikaIX edycja Ogólnowarszawskiego Konkursu Umiejętności Kulinarnych dla Osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Konkurs  „Kucharz Doskonały” jest już blisko od dekady i do tej pory wzięło w nim udział  244 osób z niepełnosprawnością intelektualną. Organizatorem Konkursu jest  Stowarzyszenie Otwarte Drzwi we współpracy z  Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Szefów Kuchni i Cukierni.

Celem konkursu „Kucharz Doskonały” jest poszukiwanie kreatywnych i przeciwdziałających rutynie sposobów realizacji tradycyjnych form rehabilitacji. Finał  IX edycji Ogólnowarszawskiego Konkursu Umiejętności Kulinarnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną „Kucharz Doskonały” planowany jest na  28 maja b.r. w  Centrum Techniki Kulinarnej DORAM w Warszawie (ul. Racjonalizacji 5).

W tym roku Konkurs poprowadzi  Paweł Loroch , znany i lubiany dziennikarz radiowy (m.in. Jemradio.pl oraz przez wiele lat program „Gastrofaza” w Antyradio). Konkursowi towarzyszyć będą m.in. pokaz produktów  MONIN oraz miksologii prezentowany przez Ambasadora Marki Pawła Jaworskiego, warsztaty z zakresu odpowiedzialnego konsumenta ( Fundacja Nasza Ziemia ) oraz zajęcia pt. „Fasola i ślimak spod znaku slow” ( Slow Food Warszawa ). Ponadto w trakcie trwania konkursu odbędzie się zbiórka telefonów komórkowych na rzecz modernizacji do sprzętu AGD wysokiej klasy (klasa energetyczna A++) w placówkach Stowarzyszenia Otwarte Drzwi.