Sezonowe inspiracje – gdzie ich szukać?

Wiosna, lato, jesień, zima. Każdy sezon ma swoje charakterystyczne desery, które chętnie przygotowujemy, czy też owoce, z których najczęściej korzystamy. Pojawiają się one każdego roku o tej samej porze i każdego roku o tej samej porze w głowach piekarzy i cukierników pojawiają się te same pytania. Co zrobić aby tegoroczne wydanie naszego deseru czy ciasta z owocami było inne niż zwykle? Dzięki inspiracjom zawartym na www.mistrzowiewypiekow.pl znajdziesz pomysł na niecodzienne zaserwowanie sezonowych potraw.

Dla mnie lato to przede wszystkim truskawki! Wspaniale smakują same ale są również niezastąpionym dodatkiem do różnych wypieków: tart, drożdżówek, placków, tortów czy innych ciast” – mówi Marcin Surdyk z www.mistrzowiewypiekow.pl Wśród inspiracji zamieszczonych przez użytkowników portalu znaleźć można między innymi truskawkowy ogród – biszkopt z kremem śmietanowym, ozdobiony różyczkami wyciętymi z truskawek i listków mięty, zakręcony tort truskawkowo – śmietanowy, który po przekrojeniu ukazuje swoje pasiaste wnętrze, czy też biszkopt z galaretką i truskawkami – zupełnie nie taki, jakiego się spodziewacie.

Każdy piekarz czy cukiernik poszukuje inspiracji. Warto się nimi wymieniać i rozwijać swój warsztat zawodowy. Niektóre propozycje użytkowników portalu są naprawdę niecodzienne i bardzo inspirujące” – dodaje Marcin Surdyk.

Oprócz pomysłów na ciekawe dekoracje ciast i wypieków, w portalu www.mistrzowiewypiekow.pl można znaleźć również nowinki z branży i opisy najnowszych, światowych trendów w cukiernictwie i piekarstwie.