SKP Pracodawcą Przyjaznym Gdańskiej Szkole Zawodowej

Autor: Dorota Miroszniczenko / www.gdansk.pl

Autor: Dorota Miroszniczenko / www.gdansk.pl

Stowarzyszenie Kucharzy Polskich otrzymało dziś tytuł „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej”, za szczególne osiągnięcia w promowaniu i wspieraniu szkolnictwa zawodowego oraz za efektywną współpracę w procesie kształcenia młodzieży na rzecz lokalnego rynku pracy.

To wyróżnienie to owoc wspólnej pracy wszystkich czynnych członków oraz przyjaciół SKP!

>> Podczas uroczystej gali w Zespole Szkół Łączności wręczono dziś po raz pierwszy statuetki „Pracodawcy Przyjaznego Gdańskiej Szkole Zawodowej” – wyróżnienie ustanowione przez Prezydenta Miasta Gdańska. To kolejne wydarzenie w ramach „Tygodnia Zawodowca” odbywającego się w naszym mieście w dniach 16-21 marca.

Nominacji było łącznie 34, jednak nominowanych przez szkoły było 31 pracodawców, ponieważ troje pracodawców zostało zgłoszonych przez więcej niż jedną szkołę. Spośród nich, podzielonych na siedem branż, wyłoniono dziś siedmioro laureatów i przyznano Grand Prix, które otrzymały Gdańskie Zakłady Teleelektroniczne „TELKOM-TELMOR” (które zwyciężyły także w obszarze firm Elektryczno-Elektronicznych).

20150319_095503

– Spotykamy się, by podziękować tym wszystkim, dzięki którym gdańskie szkoły zawodowe mogą kształcić w nowoczesnych warunkach – podkreślał zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk, który pełnił rolę gospodarza uroczystości i wręczał statuetki wyróżnionym przedsiębiorcom. – Dziękuję wszystkim nominowanym za realną współpracę z gdańskimi szkołami.

Oto firmy, które otrzymały statuetki w siedmiu branżach:
1. Branża Administracyjno Usługowa: Grupa LOTOS SA
2. Branża Budowlana: KNAUF Sp. z o.o.
3.Branża Elektryczno-Elektroniczna: Gdańskie Zakłady Teleelektroniczne „TELKOM-TELMOR”
4.Branża Mechaniczno i górniczo-hutniczy: PUH „Zdunek” Sp. z o.o.
5.Branża Rolniczo Leśna z ochroną środowiska: SAUR NEPTUN GDAŃSK SA
6.Branża Turystyczno-Gastronomiczna: Stowarzyszenie Kucharzy Polskich
7.Branża Artystyczna: Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku<<

 

Źródło:

Dariusz Wołodźko
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta / Biuro Prasowe