VIII Festiwal Dobrego Humoru w Gdańsku

Na Targu Węglowym w Gdańsku 30 czerwca 2007 odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Polski w Grillowaniu  . O prawo udziału w Finale ( 28 lipca – Wrocław) walczyło 12 ekip amatorskich i zawodowych z Pomorza . Konkurs grillowania ,zorganizowany przez Sudety IT – Festiwale Smaku oraz Stowarzyszenie Polskich Kucharzy i Cukierników region pomorski, był elementem VIII Festiwalu Dobrego Humoru. I potwierdziła się teoria ,że dobry humor zawsze towarzyszy dobremu grillowaniu.

Aura jaka panowała w dniu imprezy w Gdańsku była niezwykle kapryśna ; od palącego słońca do ulewy , która była tak wielka , że zawodnicy musieli  chronić grille przed zalaniem strugami wody.  Po raz kolejny udowodniony ,że czy to ,, deszcz czy słoneczna spiekota,, grillowanie daje dużo frajdy , a przygotowane na grillu potrawy mają zawsze smak przygody.

Jak zwykle podczas Mistrzostw Polski w Grillowaniu oceniali kucharze zawodowi ( jury profesjonalne ) i smakosze – tym razem byli to aktorzy , satyrycy i dziennikarze uczestniczący w Festiwalu Dobrego Humoru.

Wiele satysfakcji organizatorom sprawił udział w konkursie najmłodszego w Polsce grillowego zespołu , który tworzyli : Magda i Marcin Ludwiczakowie

W nagrodę za odwagę i udany debiut organizator Mistrzostw Janusz Stańczyk zaprosił młodych mistrzów grilla do udziału w Finale Mistrzostw Polski w Grillowaniu , gdzie poza konkursem zaprezentują swoje umiejętności.

A oto wyniki Pomorskiej Edycji IX Mistrzostw w Grillowaniu – Grill Pary Festiwal

Kucharze zawodowi:

  1. Hotel Królewski w składzie : Wojciech Wierzba  i Daniel Chrzanowski
  2. „Dadi” Catering w składzie : Dariusz Danielewicz i Krzysztof Toruński
  3. Park hotel w składzie : Kamil Wóciak, Mariusz Siwak oraz Michał Majewski

Amatorzy:

  1. „Bączki” w składzie : Elżbieta Bąk i Andrzej Bąk
  2. „Policyjna rodzinka II „ w składzie : Bogusław Nowakowski i Ewelina Ptak

„Grillomaniacy” w składzie : Katarzyna Kacprzak i Robert Kacprzak