Z aplikacją do restauracji

Wszystko wskazuje na to, że rynek mobilny wkrótce zdominuje cyfrowy świat. Powszechny dostęp do internetu, tańsze połączenia, nieograniczona transmisja danych – wszystko to sprawia, że coraz więcej użytkowników korzysta z internetu mobilnego na swoich smartfonach i tabletach. Jeszcze dwa lata temu nikt nie spodziewał się, że Polacy tak szybko podążą za ogólnoświatowym trendem.  Dziś to już pewne – żyjemy on-line.

Co sprawia, że tak chętnie zamieniamy internet stacjonarny na mobilny? Przede wszystkim oszczędność czasu. Jedno kliknięcie wystarczy, by skontaktować się ze znajomymi, zamówić jedzenie, taksówkę czy przeczytać newsy w każdym miejscu. Nikogo nie dziwi zatem rozwój rynku aplikacji mobilnych, który jeszcze nigdy nie był tak bardzo otwarty na innowacyjne pomysły. Użytkownicy smartfonów chętnie sprawdzają rynkowe nowości, pozostając na dłużej z tymi, które dają dobrą zabawę lub ułatwiają życie.

Niemniej chętnie użytkownicy testują aplikacje, które oszczędzają czas. Przykładem jednej z nich jest Gastrobooking – aplikacja umożliwiająca rezerwację stolika w restauracji. Dzięki niej nie tracimy czasu na szukanie wolnego miejsca w restauracjach. Wybieramy restaurację, godzinę, ilość osób, które się pojawią i jednym kliknięciem rezerwujemy stolik. Pomysłodawcą tej aplikacji jest Dominik Kasztelaniec, krakowski przedsiębiorca, który świetnie wyczuł trendy. Coraz częściej rezygnujemy bowiem z zamawiania usług przez telefon na rzecz działań on-line. Jest to prostszy i wygodniejszy sposób, który co najważniejsze zajmuje dużo mniej czasu. Warto zwrócić uwagę, że coraz więcej Polaków jada poza domem. Przy wyborze lokalu kierujemy się przede wszystkim jakością jedzenia, a dodatkowo ceną, opiniami klientów czy bliskością lokalu. Wszystkie te informacje znajdują się w aplikacji Gastrobooking, dzięki której w czasie rzeczywistym dokonamy rezerwacji w interesującym nas miejscu.

Oferta restauracji, klubów i kawiarni jest bardzo szeroka i często się zmienia. Dlatego warto śledzić ją na bieżąco, co bardzo ułatwia korzystanie z aplikacji mobilnych, które pozwalają na szybkie sprawdzenie i wybranie dobrego lokalu. Dzięki nim możemy szybko sprawdzić, jakie menu oraz opinie ma miejsce brane przez nas pod uwagę. Wybór restauracji i rezerwacja stolika, nigdy nie były tak proste!

Artur Mucha
Veneo Sp. z o.o.