CHEFS

plan dnia

partnerzy

kontakt
chefs baner bez stopki

Pierwsze głośno komentowane przez media i jedno z najbardziej pożądanych w branży wydarzeń odbyło się w Mikołajkach w październiku 2014 r, pod hasłem Chefs Only. Od tego czasu grupa szefów kuchni i cukierni z całej Polski spotyka się co roku jesienną porą, by w swobodnej atmosferze wymieniać doświadczenia i umacniać relacje.

Organizatorzy wydarzenia idą krok do przodu i zapowiadają wiosenną edycję spotkania szefów kuchni i cukierni, która odbędzie się już 15 maja, w hotelu Almond Business & SPA w Gdańsku, pod hasłem „gotowanie na styku morza i lądu”.

A co w programie?

Najważniejszą atrakcją spotkania będzie wspólny połów ryb. 60 szefów kuchni i cukierni wypłynie rano kutrami na Bałtyk, aby złowione dary morza wykorzystać do przygotowania autorskich dań. Szefowie kuchni i cukierni podzielą się także inspiracjami na przygotowanie doskonałej jakości wołowiny oraz wykorzystają polskie produkty regionalne. Będzie twórczo i niebanalnie.

Wykorzystamy produkty najwyższej jakości pochodzące z morza oraz lądu. Będziemy bazować na naturalnych produktach, co nie oznacza gotowania dietetycznego. Stawiamy na smażenie, wędzenie i grillowanie, czyli wszystkie techniki, które znajdą się w propozycjach menu na nadchodzące wakacje.  Cukiernicy także będą mieli pole do popisu – przygotują desery inspirowane naturą.

Kontynuując tradycje z ubiegłych lat zaprosimy uczniów szkół gastronomicznych, którzy będą mieli okazję obserwować pracę profesjonalnych kucharzy i cukierników oraz spróbować przygotowanych przez nich dań.

Wydarzenie zwieńczymy wspólną kolacją i rozmowami do białego rana.

KONTAKT:
Współpraca: aneta.tyczynska@marketingandmore.com.pl
Media i PR: marketing@kucharze.pl

******************************************

Gdański hotel Almond Business & SPA mieści się przy ulicy Toruńskiej 12 na Dolnym Mieście. Miejsce to nie jest przypadkowe,  a pomysł na obiekt ściśle do niego nawiązuje. To zaciszne centrum Gdańska znajdujące się przy Muzeum Narodowym, położone zaledwie 5 minut spacerem od Starówki, bezpośrednio nad rzeką Motławą.

Historia hotelu Almond Business & SPA zaczyna się, kiedy to w latach 20- tych XIX wieku pewien mieszkaniec Wolnego Miasta Gdańsk kupuje budynek pralni garnizonowej i otwiera w niej fabrykę kakao i marcepanu, która funkcjonuje do końca II wojny światowej. W 2016 roku miejsce odżywa na nowo. Obiekt odzyskuje dawną świetność, otwierając tym samym nowy rozdział w historii Starego Przedmieścia w Gdańsku.

Historia fabryki kakao i marcepanu natchnęła dzisiejszych inwestorów konceptu do stworzenia niepowtarzalnego miejsca. Bazując na tych składnikach strefa Wellness & SPA, która poza jedynym w okolicy bezchlorowym basenem oczyszczanym srebrem koloidalnym, przestronnymi saunami i komfortowym jacuzzi oferuje swoim Gościom 5 gabinetów kosmetycznych. W każdym z nich  profesjonalna kadra przeprowadza zabiegi na bazie naturalnych składników, opartych w głównej mierze na naturalym kakao, migdałach czy miodzie.

DSC_1394Obiekt wyróżnia się na tle konkurencji również restauracją. „Magiel” to także historyczne miejsce z tradycją. Mieściły się tu liczne maglownice, które służyły mieszkańcom miasta oraz stacjonującym oddziałom wojskowym. Restaurację cechują nietuzinkowe wnętrza, świeże i sezonowe produkty oraz niepowtarzalne potrawy uznanego Szefa Kuchni Przemysława Langowskiego. Rozpościerający się widok na marinę pozwala na chwilę relaksu w niepowtarzalnej atmosferze. Oryginalna koncepcja live cooking pozwala Gościom przekonać się na własne oczy o wyjątkowości serwowanych potraw, a profesjonalny cukiernik zadba o to, by każda chwila w „Maglu” była wyjątkowo słodka i niezapomniana.

Hotel oferuje 107 pokoi.  Wszystkie wnętrza zostały nowocześnie i komfortowo urządzone, a niektóre z nich obejmują część wypoczynkową z widokiem na Motławę.

DSC05293_24+1Hotel Almond Business & Spa to jednocześnie miejsce ważnych spotkań biznesowych, konferencji, warsztatów i uroczystych bankietów. Do dyspozycji Gości obiekt oddaje w pełni konfigurowalne i wyposażone w wysokiej jakości sprzęt multimedialny powierzchnie konferencyjne. Sale biznesowe przyjęły aromatyczne nazwy – Cynamon, Anyż, Wanilia, Kardamon i Szafran. Ich łączna powierzchnia to ponad 500m2, a oświetlenie RGB pozwala na podświetlenie wnętrza wybranymi kolorami lub barwami firmy.

Hotel Almond to wyjątkowe miejsce dla współczesnego człowieka, który mając wiele obowiązków poszukuje odprężenia i chwili dla siebie. To hotel, w którym tradycja i historia spotyka komfort i nowoczesność.

Potrzebują Państwo przystani? Znajdą ją Państwo nad Motławą, w samym sercu historycznego i pięknego Gdańska.

Dodaj komentarz