VII Dorszowe Żniwa

Jeśli do Trójmiasta, to koniecznie w sierpniu! W dniu 28 sierpnia na Bulwarze Gdyńskim w Gdyni odbędzie się siódma edycja popularnych Dorszowych Żniw, czyli Mistrzostw Polski w potrawach z ryb morskich. W tym roku pod hasłem: Piraci z gdyńskiego nabrzeża.

Dorszowe żniwa to świetna zabawa dla miłośników nie tylko ryb, ale i grillowania. W mistrzostwach biorą udział najlepsi polscy kucharze. Ich zadaniem jest przyrządzenie zakąski z wędzonego łososia i krewetki oraz dania z głównego z samodzielnie złowionego dorsza. Ryba zostanie upieczona na grillu węglowo-drzewnym, a receptura i dodatki zależą tylko od kunsztu i fantazji poszczególnych kucharskich drużyn.

Ciekawostką jest to ze kucharze przeddzień konkursu wypływają 20 mil w morze i muszę sami złowić sobie dorsza – główny składnik mistrzowskiej potrawy.

Kulinarny konkurs zostanie przeprowadzony 28 sierpnia na gdyńskim bulwarze. Impreza będzie trwała od godz. 12 do 18 i jest otwarta dla wszystkich odwiedzających. Gości czekają liczne atrakcje, degustacje i konkursy. Ogłoszenie wyników nastąpi o godzinie 20 podczas Gali Diner w Akwarium morskim.

WIĘCEJ INFORMACJI